Shiatsu terapija

Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl ir meistras atliekantis koki tai darbą daro jį unikaliu. Asmeninis mano tikslas yra rasti būdą, kaip žmogui pasiekti norimo rezultato jam priimtinomis priemonėmis. Todėl aš ne tik gilinuosi į įvairias technikas, bet stengiuosi jas modifikuoti ir pritaikyti kiekvienam individualiai.

Tikriausiai šiandien retas netiki, kad žmogus yra energetinė būtybė. Nuo energijos, kuri teka žmogaus kūnu, priklauso ir jo sveikata. Jei dėl kokių nors priežasčių, atsiradus energetiniams blokams, sutrinka energijos tekėjimas organizme, žmogus suserga. Tam, kad atkurti energijos tekėjimą ir pravalyti energetinius kanalus, žmonės naudoja įvairiausius metodus, kurių daugelis pas mus atkeliavo iš Rytų. Vienas tokių metodų – Shiatsu masažas arba modifikuojama terapija. Tai meridianinė masažo technika, kilusi Japonijoje, tačiau paremta kinų filosofija. Pagal kinus, žmogaus organizmą veikia penki elementai: ugnis, žemė, vanduo, medis ir metalas. Visi šie elementai yra susiję su tam tikrais mūsų organais, kurie turi savo energetinius kanalus vadinamus- meridianais. Japonų kalbos žodis „shiatsu“ reiškia paspaudimą pirštu. Shiatsu terapija – tai tolygus tam tikrų taškų paspaudimas ir blokų atpalaidavimas.
Shiatsu terapija tai šiek tiek modifikuota japonų masažo technika, subalansuojanti energinių kanalų (meridianų) veiklą. Jo metu gerėja ir aktyvėja kraujotaka, sumažėja raumenų įtampa, pagerėja emocinė būklė. Masažuojama nugara, kojos, pėdos, kaklas, galva. Shiatsu – tai kūno gimnastika, kuri atstato sąnarių paslankumą, stimuliuoja organų ir organizmo sistemų veiklą, harmonizuoja jų darbą.
Shiatsu terapija nuramina nugaros, sprando, galvos, pečių juostos, pilvo ir sąnarių skausmus. Taip pat efektyviai šalina kvėpavimo sutrikimus, palengvina menstruacinius simptomus. Shiatsu terapija stabilizuoja emocinę būseną, padeda susikoncentruoti ir susikaupti, kelia pasitikėjimą savimi, taip naikindamas nerimą, panikos priepuolius ir depresiją.

Shiatsu terapija stimuliuoja endorfinų gamybą, kurie padeda kontroliuoti skausmą. Endorfinų išsiskyrimas taip pat įtakoja kortizolio išsiskyrimą, kuris turi priešuždegiminį poveikį. Shiatsu terapija reguliuoja nervų funkcionavimą, stiprina pasipriešinimą ligoms, suteikia sąnariams lankstumo. Be to, spaudimas stiprina kraujo ir limfos cirkuliavimą, gerina metobolizmo procesus, į raumenis perneša maitinamąsias medžiagas.

Norėdami pasiekti gerą efektą, shiatsu specialistai kelias sekundes spaudžia kiekvieną tašką pirštais, delnais, alkūnėmis, keliais, o kai kada ir pėdomis.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *