Terapija – ieškoti ligos priežasčių

Nerijus Didžiokas, internetinio puslapio „TerapijaTau.lt“ įkūrėjas, įvairiomis terapinėmis technikomis bei masažais domisi jau šeštus metus. Kaip pats pasakoja, su sutiktais gyvenimo pakeleiviais jis dalinasi savo žiniomiss, besąlygine meile bei pagalba. „Masažas man yra įrankis perduoti bei skleisti ramybę ir laimę“, – teigia terapeutas. Šalia įvairių terapijų besidomintis dar ir Ajurveda, meditacijomis, joga, psichologija, sveika gyvensena, žaliavalgyste ir vegetarine mityba vyras pasakoja apie tai, kas yra terapinis gydymas, kada jis taikomas ir koks jo poveikis žmogus.

– Kaip susidomėjote sveikatingumu ir kaip kilo idėja įkurti TerapijaTau.lt puslapį?

– Esu visuomenės sveikatos studijų magistras. Daug gilinausi į sveikatingumą, baigiau klasikinio masažo kursus, mokiausi masažo ir pas natūralios medicinos profesorių Liudviką Šalčių… Tačiau pamačiau, jog šiandien be galo daug informacijos galima atrasti internete. Be to, yra daug mokytojų, kurie šiandien pernelyg susikoncentravo į materialius dalykus – mokiniams suteikia nepakankamai informacijos, kad, baigę masažo kursus, jie negalėtų dirbti aukščiau jų. Pamažu ėmiau į visa tai gilintis savarankiškai. Be to, atradau, jog daug kartų besiklausydamas mokytojo žodžių kad ir vaizdo įraše, ilgainiui vis labiau įsigilinsi, ką ir kaip daryti. Perimsi savybes medituodamas tą žmogų. O tie visi masažo kurso baigimo pažymėjimai, lapeliai… Tegu ir lieka žmonių galvose (šypsosi).

Vėliau atradau Dariaus Ražausko paskaitas. Ypač daug jų klausiau darbo metu kartu su klientais. Vieną paskaitą perklausydavau apie 10-20 kartų, kadangi vis naujiems klientams leisdavau tą patį. Na, o kuo daugiau klausai, tuo labiau įsigilini, randi tekste įvairumo ir gilumo… Paskui atradau Olegą Torsunovą. Žinoma, yra ir kitų lektorių, kurie kalba apie vedinę filosofiją, bet šiuo metu man artimiausias yra Torsunovas.

Vienas mano tikslų – žmogui padėti ne tiek mechaniškai, kiek daugiau dvasiškai, nukreipti jį tokia linkme, kad pats pamatytų savo problemas ir pradėtų jas spręsti. Parodyti žmogui, jog problemų iš tikrųjų nėra, tai mes patys jas susikuriame. O kai man kilo idėja kažkaip įvardinti visą savo veiklą, įkūriau puslapį TerapijaTau.lt. Visą informaciją, kurią jame talpinu, sukaupiau pats, kad žmonės patys domėtųsi ir gilintųsi.

Kas yra terapija ir kur ji taikoma?

– Po žodžiu „terapija“ slepiasi netradicinis gydymas, kuriuo į žmogų žiūrima platesne prasme. Pavyzdžiui, žmogų gali gydyti muzika. Kai kurie specialistai muzikos terapija gydo psichologinius susirgimus, tačiau tradicinėje medicinoje tai nėra plačiai taikoma, nors garso pagalba galima atstatyti balansą po sutrikimų, susijusių su galva.

Terapijos poveikis yra ilgalaikis, jis kiek švelnesnis ir gilesnis nei tradicinės medicinos. Žvelgiama gilyn į priežastis, o ne į pačią pasekmę. Pavyzdžiui, kodėl atsiranda tarpšonkaulinis nervų uždegimas? Tam įtakos gali turėti kepenų padidėjimas, kepenys spaudžia nervą, dėl jo inervacijos sutrikimo toje vietoje blogėja kraujotaka bei atsiranda palanki terpė bakterijoms ir virusams… Kitas pavyzdys – užspaudus ranką, joje kraujotaka taip sutrinka, kad vėlgi atsiranda palanki terpė daugintis virusams ir bakterijoms, tad ranka gali pradėti gangrenuoti. Šiandien daugelio žmonių kraujotaka yra ryškiai suprastėjusi, todėl parazitiniam laukui vystytis atsiranda puiki terpė.

Kai kurie terapeutai taiko gan drastiškas technikas. Pavyzdžiui, į veną tiesiogiai nedideliais lašeliais pacientui leidžia peroksidą. Žmogui smarkiai sukyla temperatūra, jis pradeda vemti, viduriuoti, valytis nuo toksinų bei parazitų. Po to jam duodama natrio bikarbonato, naminės sodos tirpalo, kad būtų sušvelnintas šalutinis efektas ir atstatytas šarmų balanas organizme. Tokie drastiški ir greiti sprendimai kartais taikomi esant stipriai pažeistam organizmui.

– Kokias terapines technikas taikote?

– Taikau tam tikras osteopatijos technikas, masažus, natūropatiją, refleksologiją, vibroterapiją, garso terapiją, vibroterapiją, inversijos terapiją. Tačiau labiausiai visiems rekomenduoju išbandyti visceralinę terapiją. Tai – vidaus organų masažas, kuriuo metu organai veikiami osteopatinėmis technikomis: spaudimu, stūmimu, ištempimu bei vibracija. Visa tai daroma siekiant atstatyti organų bei aplink juos esančių struktūrų padėtis bei funkcijas.

Visceralinė terapija yra veiksmingas būdas siekiant subalansuoti organizmo veiklą, atstatyti dėl streso ir įtampos atsiradusius išsiderinimus. Tradicinėje medicinoje šiandien organizmo išsiderinimo ir nusilpimo būsena vadinama liga, tačiau kas yra liga? Šiandien turbūt jau daugelis žinome, jog reikia gydyti ne pasekmes, o šalinti priežastis, kurios atvedė iki tos ligos. Arba dar geriau yra rūpintis savimi, kol dar neatsirado ligos požymių, t.y. pasekmių. Tam tereikia suderinti, harmonizuoti ir atstatyti visų vidaus organų, raiščių ir organizmo sistemų veiklą.

Visceralinė terapija yra unikali tuo, jog jos pagalba išsiderinusį organizmą galima vėl priartinti prie tobulos iš prigimties visumos. Viena darbo pusė yra anatomijos ir fiziologijos žinios bei tam tikros masažo technikos, tačiau egzituoja ir kita pusė – tai meilė tam, ką darai, bei noras padėti ne tik atstatyti sutrikusias organizmo funkcijas, bet ir įžiebti žmogaus smalsumą pažinti sudėtingą savo kūno vidinį mechanizmą. Juo reikia rūpintis, jį reikia suprasti, nes tai – galimybė būti sveikam ir geros nuotaikos. Kiekvienas galime pasirinkti, ar, sutrikus organizmo pusiausvyrai, griebsimės tabletės ir šalinsime negalavimo simptomus, ar leisimės į savo kūno pažinimo ir jo veiklos subalansavimo kelionę terapijos pagalba…

Viskas mūsų organizmuose yra susiję. Pavyzdžiui, jei skauda petį, masažuoju jį. Tačiau visada reikia paklausti – o kodėl jį skauda? Galbūt priežasčių reikia ieškoti kaklo srityje, o nuo kaklo dar toliau žiūrėti į vidaus organus…

– Kokius masažus atliekate ir koks masažo poveikis žmogui?

– Atlieku įvairius masažus – vakuuminį, limfodrenažinį, anticeliulitinį, atskirų vietų ar viso kūno. Jeigu reikia, galiu masažuoti ir liežuvio ar burnos sritis (kartais to reikia esant žandikaulio deformacijai). Negalavimo priežastį galima šalinti ir masažuojant tam tikras pagrindines vietas, tačiau, kita vertus, atkreipiant dėmesį į visus vidaus organus kartu ir pažvelgus giliau gaunamas ilgesnis ir tikslingesnis efektas.

Atėjusio masažuotis žmogaus visąlaik paklausiu, ko jis nori – ar šalinti tik negalavimo pasekmę, ar gilintis į jo priežastį, ar tiesiog maloniai atsipalaiduoti? Pastebėjau, jog masažo poveikis žmogui dažnai priklauso nuo to, kaip jis jį priima. Jei jis nori pasveikti dėl savanaudiškų priežasčių, gydymo poveikis sutrumpėja. Klausiu žmonių – dėl ko jie nori pasveikti? Dėl ko nori, kad neskaudėtų? Ar nori gerai jaustis, kad galėtų paskui kažką padaryti dėl kitų?

Man pačiam masažavimas yra tiesiog tarnystė. Kartais už masažą galiu ir neimti jokio atlygio, arba suteikiu galimybę žmogui atsidėkoti kitais būdais. Esu turėjęs tokią devyniasdešimtetę pacientę, patyrusią insultą. Dešimt dienų važinėjau pas ją, įrašiau jai daug paskaitų (kurios, beje, jai labai patiko) į kompaktines plokšteles… Po paskutinio seanso ji pradėjo judinti koją, kurios prieš tai negalėjo lankstyti – reikėjo pamatyti jos šypseną ir džiaugsmą! Tai yra didžiausia padėka.

– Ar esama savimasažo technikų, kurias žmogus galėtų pritaikyti savo kasdienybėje?

– Taip. Savimasažo technikas galima taikyti kasdieną. Labiausiai paprastam žmogui rekomenduoju taikyti dubens aktyvizaciją. Dėl vertikalios padėties mūsų vidaus organai dažnai „pakrenta“ ir užspaudžia dubens sritį, mūsų nervinis laukas tampa mažiau aktyvus, todėl siūlau pasiimti tiesiog kietą kamuoliuką, ant jo atsisėsti arba atsigulti, šitaip masažuojant visą sėdmenų sritį. Šis paprastas pratimas suaktyvina visą kraujotaką ir netgi gali turėti kitokį poveikį – buvo atvejis, kai žmogui po kasdienių savimasažo praktikų taip sustiprėjo klausa, jog jis ėmė per daug girdėti ir tas triukšmas jam trukdė gyventi (juokiasi).

Kita technika – atsigulti ant paprasto gimnastikos kamuolio pilvu ir manipuliuoti judesiais – kaip ir kiek nori. Šitaip nespaudžiami jokie taškai, tačiau kraujotaka yra aktyvinama ir atstatoma inervacija. Svarbiausia yra kelti kamuolį nuo apačios į viršų. O kartais rekomenduoju žmonėms tiesiog ant pilvo užsidėti kokį sunkų daiktą ir juo masažuotis (ši technika netinka esant tam tikroms kontraindikacijoms, tokiu atveju reikalinga konsultacija). Organus masažuoti žymiai lengviau pasitelkus kokį daiktą nei rankomis, kadangi rankos greitai nuo masažavimo pavargsta – juk mūsų kaklas dėl įtampos dažnai būna pertemtptas, stringa kraujotaka…

Jei masažuojant organus aptinkamas skausmingesnis, ne toks malonus taškas, su juo iš karto reikia dirbti, nes tai signalizuoja įtampą. Mumyse dažnai yra stipri nejautra – pavyzdžiui, žmogui keliskart paskauda kažkur kepenų srityje, ir jam staiga gydytojai nustato kepenų cirozę, arba nieko nejaučiančiam žmogui staiga gydytojai aptinka akmenis. Skausmo nereikia bijoti, jis tik nurodo, jog atsirado refleksija . Nuo to skausmo prasideda tikrasis darbas su organu.

– Kaip apibūdintumėte, kas yra sveikas žmogus?

– Visų pirma, sveikas žmogus yra pozityvus. Kuo daugiau pozityvumo savyje sukaupsi, tuo geresnė bus sveikata. Išeini į gatvę, ir matai tik gražius dalykus. Stovi mašinų kamštyje, tačiau tuo metu klausai muzikos, paskaitų ir t.t., užuot nervingai galvojęs – kada aš ten nuvažiuosiu? Tie dalykai ir yra sveikatos esmė. Nes stresas kelia nervinę įtampą, emocijos nusileidžia iki vidaus organų…

Būna, žmogus neturi kada pavalgyti, prisikerta greito maisto, tačiau dėka to pozityvaus nusiteikimo (juk jis daro tai, kas jam patinka) jo ląstelė toksinų tikriausiai ir nepriims. Tą pozityvumą galima puoselėti paprastomis mantromis, maldomis ar meditacijomis… Bet tikrai nėra būtina kas rytą sukandus dantis medituoti frazę „aš pozityvus“. Pats dienos eigoje stengiuosi į kiekvieną įvykusį dalyką pasižiūrėti iš kitos pusės ir jį įvertinti.

Taip pat laikausi iš pirmo žvilgsnio galinčio pasirodyti savanaudišku požiūrio – suprantu, jog kuo aukštesnis lygis žinių ir gebėjimų bus manyje, tuo daugiau kitam žmogui galėsiu duoti. Todėl verta stengtis tobulėti ne dėl to, kad tau būtų dėl to geriau, bet kad kitas žmogus galėtų iš tavęs kuo daugiau perimti…

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *